WSPÓLNOTA MATKI BOZEJ CZESTOCHOWSKIEJ

Charyzmatyczna wspólnota przymierza, której celem jest adoracja, modlitwa wstawiennicza i ewangelizacja, zatwierdzona jako Prywatne Stowarzyszenie wiernych Diecezji Rzymskiej

Posród rzeczywistosci zrodzonych z Ducha Swietego w naszych czasach znajduje sie, jak wierzymy, takze Wspólnota Matki Bozej Czestochowskiej, która powstala w roku 1981 w nurcie laski zwanym Katolicka Odnowa Charyzmatyczna, nalezaca do ruchu Odnowa w Duchu Swietym. Siedziba tej wspólnoty jest parafia Matki Bozej Czestochowskiej w Rzymie. Od 2019 r. Asystentem wspólnoty jest O. Don Simome Carosi, kaplan diecezji rzymskiej.

Wspólnota stara sie otworzyc drogi do ewangelizacji osób, które prawie porzucily zycie chrzescijanskie lub przezywaja je w sposób obojetny i dlatego potrzebuja pewnego przebudzenia i duchowej odnowy. Wspólnota pragnie byc rzeczywistoscia koscielna, chrystocentryczna i zarazem maryjna. Dziewica Maryja jest modelem cnót dla calej wspólnoty, która czci Ja i wzywa z dziecieca miloscia jako Umilowana Matke. Pragniemy oddac sie na sluzbe kosciolowi, we wspólnocie z naszym Biskupem, zgodnie z zadaniami i celami wytyczonymi w naszych zasadach zatwierdzonych przez kardynala Wikariusza Diecezji Rzymskiej Camillo Ruini.

Droga wspólnoty opiera sie na dwóch zasadniczych elementach: nawrócenie i ewangelizacja. Wspólnote tworza: Grupa modlitewna oraz Wspólnota Sluzby. Grupa modlitewna sklada sie z osób, które przezyly osobiste doswiadczenie Piecdziesiatnicy, znane pod nazwa „chrztu w Duchu Swietym”. Uczestnicza one w spotkaniach modlitewnych i formacyjnych sluzac otrzymanymi charyzmatami. Wspólnota Sluzby pragnie byc odpowiedzia na Boze wezwanie, aby przezywac doswiadczenie chrzescijanskie poprzez pewna forme stalego zaangazowania. Wyraza sie ono w przymierzu laczacym czlonków, aby kochac i sluzyc Bogu, aby kochac i wspomagac sie wzajemnie. Uczestnicza oni w drodze formacyjnej, w dzieleniu sie i w rewizji zycia. Poza tym biora udzial i prowadza Adoracje Eucharystyczna w ramach dziela zwanego „Plonacy Krzew”.

Zycie wspólnoty mozna okreslic jako wejscie do Wieczernika, aby przyjac moc Ducha Swietego, a nastepnie wyjsc, aby sie nia dzielic z tymi, którzy zmagaja sie z trudnosciami czy strapieniami. Poprzez ewangelizacje wspólnota najskuteczniej dzieli sie Miloscia, która Bóg obdarza nas obficie i za darmo.

Wspólnota jest czlonkiem Bractwa Katolickiego, miedzynarodowego, prywatnego stowarzyszenia wiernych, na prawie papieskim, które powstalo w celu umacniania i promocji katolickiego ruchu charyzmatycznego.

Wspólnota wydaje wlasny biuletyn o nazwie Jasna Góra.

Home page